Hudba / Kultura

Lynyrd Skynyrd – Last Of A Dying Breed

Veteráni se nebojí pořádně šáhnout do strun. Nová deska opět pojednává o božské prozřetelnosti, nabitých bouchačkách a vnadných jižanských holkách, co mají v rozkroku vytetovanou vlajku Konfederace. Let´s rock!

 

Lynyrd Skynyrd: Last of a Dyin´ Breed
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Roadrunner Records/Loud & Proud Records

Za zvukovou podobu desky Last Of A Dying Breed by se nestyděli ani kanadští Nickelback, kteří od Lynyrd Skynyrd kradou, seč můžou, nicméně výsledkem je akorát poněkud kreténský rock, jenž oproti zkušeným alabamskému emotivnímu cítění, v němž se ctí kořeny země a poutavé příběhy, nemá šanci na zařazení do historických hudebních análů. Třinácté pokračování jde v duchu čtyřicetiletého umu milovníků Mississippi. Mladší bratr legendárního Ronnieho Johnny Van Zont zpívá svižně a energicky jako v dobách největší slávy.

Tradiční stejnojmenné boogie našláple otvírá kolekci čtyřakordových písniček, v nichž dominují zejména dvojsmyslně pojmenovaná slide-bluesová Start Livin´Life Again, filosofická One Day At A Time s typickou melancholickou lyrikou, či bouřlivá pecka s groove rytmikou Mississippi Blood. Explozivní refrény, power balady, rádoby rádiové skladby, jež ctí jižanskou estetiku se vším všudy, přičemž kytary znějí křišťálově čistě, divoce riffují pod pulzujícím rytmem citlivě doplněným o ženské sbory.

Je až s podivem, že Lynyrd Skynyrd mají i po tolika letech stále monopol na jižanský rock a ačkoli originální line-up je dávnou minulostí, onen originální syrový záměr ze sedmdesátek je tu na rozdíl od umělecky vyšeptalého trojlístku ZZ Top stále živý.

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS