Audio / Hi-FI

Palo Alto Audio Design

Svůj název si společnost zvolila mimo jiné proto, že v Palo Alto skutečně sídlí, takže se nejedná o nějakou lacinou snahu přiživit se na proslulosti někoho jiného. Palo Alto Audio Design má tak přímo u nosu nejnovější trendy a zároveň nejnáročnější klientelu, která navíc zrovna technice a technologiím docela rozumí. 

 

Na této firmě je vysloveně sympatické portfolio jejich výrobků. Jsou to totiž pouze 2 (slovy dva) kousky: Cubik a Musik. Pod oběma je podepsán designér Kim Young-se. Ten v Palo Alto sídlí už od osmdesátých let, kdy zde založil designérské studio Inno Design. Sám Kim v průběhu let spolupracoval např. na smartphonech společnosti Samsung, ledničkách LG či na designu MP3 přehrávače iRiver. Je mimochodem také držitelem ceny Red Dot.

 

Cubik

 

Když Kim vymýšlel tvar pro svůj vlastní reproduktor, prý ho pořád pronásledovaly myšlenky na černou kostku. Tedy tvar, který nosí drtivá většina beden a bedýnek. Chtěl prý tento koncept nějak obohatit, obrátit ho vzhůru nohama. Nakonec to dopadlo tak, jak vidíte. Místo vzhůru nohama ji postavil na jednu z hran, podobně jako kolumbovo vejce. Vnitřek kostky je vyladěný týmem odborníků, takže její zvuk má nabízet zážitek podobný přítomnosti na koncertu v první řadě. Reproduktor Cubik, který se svým drobným tělem hodí jako doplněk k počítači, ale i pro ozvučení menší místnosti, se prodává po celém světě v obchodech Apple Store. Nejblíže nám ho najdete v Německu za cenu 199, 95 Eur za pár.

 

 

Musik

 

Klasické stolní repráčky s tvarem, který ani nenadchne, ani neublíží. Zajímavé je na nich snad jen to, že jedním kabelem vede zdroj i zvuk. V americkém Apple Store je mají za 59 USD.

 

 

 

 

 

< >
Palo Alto Design_Musik_3
Palo Alto Design_Cubik_4
Palo Alto Design_Cubik_5
Palo Alto Design_Musik_1
Palo Alto Design_Musik_2
Palo Alto Design_Cubik_1
Palo Alto Design_Cubik_2

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS