Hudba / Kultura

Tin Hat – Music For Film

Je to možné? Opravdu pocházejí Tin Hat ze San Francisca? Vždyť to jsou na první poslech klasické evropské melodie připomínající francouzský šanson, pouliční bary a neoklasicistní postupy vážné hudby. Music For Film překvapuje svoji pestrou žánrovou rozmanitostí.

 

Tin Hat: Music for Film
Formát: Audio CD, MP3 download
Vydáno: 2012

Jako by se tu odehrávala imaginární válka mezi tradičními evropskými melodiemi a potemnělou avantgardou, kterou narušují vlivy bluegrassu a south bluesu. Do éteru se tu rozsévají hudební blázniviny. Ryze východní folkové motivy nebo country tématiku tu drtí absurdní disharmonie, jež se vzápětí promění v dokonalý surrealismus, v němž prim dostanou klasická harfa nebo nujazzové trumpety a klarinety. Vše je minimalistické a kouzelné, jako pětipatrový hamburger, který každému chutná zcela jinak.

Pravé novodobé soundtracky, které vzpomenou na zlatá šedesátá léta francouzské kinematografie s židovskou hravostí a legrační výsměšností. Houslová sóla vyvěrají z kola ven, smyslně kladou na sebe terciové akordy s popcornovou příchutí, snově proplouvají a vemlouvají se do posluchačské duše. Nad Music For Film se vznáší nejasný opar, nad nímž by kroutili hlavami Tarantino i Lynch. Pattonovská fantasmagórie tu naráží na starobylý svět Toma Waitse, přičemž soubor se spoléhá na několik svých drobných nástrojů, na něž nedá dopustit – kytaru, akordeon, housle, lesní roh, klavír, zmiňovanou harfu nebo působivou zvonkohru. Je to stará hudba s postmoderními vlivy, v níž se odráží neskutečná energie a umíněnost všech účinkujících.

Stačí se zaposlouchat do svižně lajdácké Hotel Aurora nebo vzácně vokální Daisy Bell a hned poznáte, že tu máte co do činění s formací, jež se nezalekne ničeho. Umělecká kreativita tu dává na frak soudobému hudebnímu establishmentu, přičemž Tin Hat jsou snadno variantou i pro méně náročné posluchače.   

 

 

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS