Design / Produkt

4 tipy, kam dát vaše hi-fi, aneb designový nábytek pro AV techniku

Je pro vás důležité, na jaký kus nábytku si svůj hi-fi kousek postavíte? Podívali jsme se do katalogu našich partnerů Stockist na nejzajímavější nábytek speciálně navržený pro pohodlné usazení vašich přehrávačů nejrůznějších médií.

 

 

Conde House

Conde House sídlí v přestavěném mlýně na nejsevernějším japonském ostrově Hokkaido. Specializují se na dřevěný nábytek, který bude mít dlouhou životnost jak funkční, tak estetickou. Že to s dlouhodobou udržitelností svých výrobků myslí vážně, to dokazuje i skutečnost, že v roce 2000 vysázeli na svém pozemku dubový les, z něhož v budoucnu hodlají brát dřevo pro své výrobky. Vzhledem k tomu, že dub roste nějakých 80 let, musíme si na první skříňku z vlastního „chovu“ ještě chvíli počkat. Do té doby klidně vezměte zavděk výrobkem Media Cabinet od designéra Teda Boernera v ceně okolo 6 500 USD.

 

 

Desalto

Italští designéři z firmy Desalto dávají nový rozměr pojmu „nábytková stěna“. Tedy takové té obří sestavě, která zahrazuje celou zeď, je v ní zasazen televizor, knihovna a porcelán po babičce. Jejich „samostojná stěna“ je vlastně artefaktem sama o sobě, daleko více než nábytek připomíná malířský stojan nebo modul pro instalaci obrazů na výstavě v nějaké moderní galerii. Na jednu stranu dáte televizi, na druhou stranu knihy, do pokoje si těchto stojanů jménem Sail můžete naflákat kolik chcete. Jednoduché a elegantní.

 

 

 

LEMA

Další italská firma, tentokrát ze severu. Lema je firma patřící již od roku 1970 rodině Meroniů. Pokládá se za první italskou firmu, která začala vyrábět vestavný integrovaný nábytek, který navíc od roku 1981 prostřednictvím svého patentovaného Lemacolorsystému chrlila na trh v 37 vlastních původních barvách. Od Lemy si můžete vybavit doslova veškerý prostor, vždycky to bude skvěle vymyšlené a dobře vypadající. Na rozdíl od předchozího počinu od Desalta je Day System od Lemy prostorově velkorysá věc, která ovšem také nepostrádá vtip. Skvělý nápad je ta posuvná deska, s jejíž pomocí můžete schovat televizi, pokud vám začne vadit, že na vás pořád čumí – nebo vy na ni.

 

 

 

Zeitraum

 

Firma Zeitraum je jednou z výkladních skříní německého designu; jejich výrobky byly například součástí oficiální prezentace v rámci mistrovství světa ve fotbale v Německu v roce 2006. Hlavním a v podstatě jediným materiálem je dřevo, firma si velmi zakládá na ekologičnosti veškerých vstupů i výstupů. Model určený pro umístění televizoru a veškerého příslušenství má název Podest TV a je vyrobena z amerického ořešáku. Vpravo je šuplík na disky, v pravé části je otvor na všechny možné přehrávače (příčky je možné nastavovat podle potřeby), který je možné zakrýt posuvnou deskou. Žádná velká invence, „jen“ poctivá práce, která si na nic nehraje.

 

 

 

 

< >
conde house_2
desalto
lema daysystems
zeitraum_1
zeitraum_2
zeitraum_slide

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS