Hudba / Kultura

Jon Spencer Blues Explosion: Meat + Bone

Za reinkarnaci garážového rocku nenesou zodpovědnost jen White Stripes nebo Black Keys. Před nimi tu byl – a pořád je – rock´n´rollový řvoun Jon Spencer se svým bandem, který na rozdíl od zmiňovaných zůstal zcela věrný odkazu 50., 60. a 70. let. Newyorské trio vydává po osmi letech svoje jedenácté album.

 

 

Jon Spencer Blues Explosion: Meat+Bone
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Mom Pop Music

Bludný kříženec Jerryho Lee Lewise, New York Dolls a Iggyho Popa ze sebe sype riffy jak na běžícím pásu, deformuje klasické blues a soul do podmanivého retra a svébytného kytarového zvuku. Během devětatřiceti minut jsme na milost a nemilost vystaveni tomu nejčistšímu rock´n´rollu. Raně americký žánr tu ožívá ve zcela nových konvencích; ctí se domorodé kořeny, zfúzovaná kytara spolu s plechovou rytmikou tu ve stylu Jimiho Hendrixe předvádí živelné šílenství v tom nejčistším slova smyslu. Nastává čas radovánek ze surové energie, která se nefalšovaně řine z tohoto mixu punku, blues a hluku, přičemž dojde i na nejasně sentimentální poutavé songy s lahodnými melodiemi typu Black Thoughts. Otvírák Black Mold je pro změnu výpravou do pravěku, kde vládne chaos a agresivně špinavá atmosféra, sexy chvění nastane u Get Your Pants Off, kde se psychedelicky bouří a jamuje.

Aby bylo jasno, Jon Spencer Blues Explosion se nechali hojně inspirovat časy minulými, o to víc mají ale talent se dále rozvíjet po své vlastní ose. Tradiční bluesová struktura se členitě větví, vytváří prapodivné zvukové obrazce a šlape co možná nejhlouběji na pedál. Meat + Bone je klasickou ukázkou toho, že ctít tradice se vyplácí – putování časem se neodváží nikdo zpochybnit, neb by ho Spencer ubil svou svébytnou rétorikou, kde není nouze o sex, drugs & rock´n´roll. Ano, při téhle autohavárii dostali na hubu zlitej James Brown i zfetovaní MC5.

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS