Audio / Hi-FI

Amphion: ollako vai eikö olla?

Ta změť znaků v titulku znamená finsky „být či nebýt“. Finská společnost Amphion si to na svých stránkách klade jinak: To Amphion, or not to Amphion?

 

Jednoznačně „to Amphion“! Z Finska jsme na Fullstars ještě nic neměli a jak je vidět, i země tisíců jezer má hladovému uchu co nabídnout. Na první pohled je vidět, že u Amphionu si dávají záležet na tom, aby jejich výrobky následovaly určitou myšlenku, až paradigma, ba až dokonce filosofii! Leckteré věty znějí skoro jako manifest: Pravý zvuk by se měl stát součástí každodenního života! Hudba jest právo každého člověka! 

Amphion založil na sklonku 80. let  Anssi Hyvönen. Motto společnosti popisuje takto vzletně: „Většina finských lesů je ve vlastnictví soukromníků. Přesto ale my všichni máme stejné právo do nich chodit. Hudba je jako příroda. Hudba patří nám všem.“ První výrobkem, jehož prostřednictvím se pokusil dosáhnout ideálu, byl sloupový reproduktor Krypton, jejž dodnes považuje za rozpracovaný projekt, který se už už blíží k požadované dokonalosti. Všechny produkty si můžete prohlédnout na stránkách výrobce, v galerii jsme připravili výběr toho nej.

 

Na chození do lesa a poslouchání hudby sice má právo každý, ale ani u Amphionu ještě nenajeli na komunismus. Sloupový Helium 520, stejně jako Argon 3 tak stojí nějakých 2 100 EUR (60 000 Kč), malé Helium 410 vyjdou na 770 Eur (cca 19 000 Kč).

 

P.S. Oprava: Jasně že jsme tu z Finska něco měli. Přece úchvatnou, božskou Kaija Saariaho!

 

< >
Helium 520_2
Helium 520_1
Krypton
Ion_1
Helium 410

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS