Hudba / Kultura

Chuck Jackson´s Big Band Blues: A Cup Of Joe

Album A Cup Of Joe je hold kansaskému bluesmanovi Big Joe Turnerovi, které oživuje rozjásaného ducha Ameriky padesátých let.

Chuck Jackson´s Big Band Blues: A Cup Of Joe
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Linus

„Bože, jak jednoduché a přitom tak krásné!“ chce se zvolat po poslechu kolekce dvanácti písníček, které interpretují znovuzrozený rock´n´roll 50. let. Chuck je svým barytonovým rozsahem tak autentický, že se před vámi v celé své kráse zjevuje poválečná éra R & B. Mohutná dechová sekce The Big Bad Blues Band má přesný šmrnc oné doby; saxofony houkají, trumpety ryčí a rohy dují jak o posledním soudu. A Cup Of Joe mapuje všechny žánrové aplikace legendárního Big Joea do absolutní dokonalosti.

Chuck útočí intenzitou svého hlasu jak starý tank Matilda z druhé světové a swingující orchestr přesně vyvažuje slavnostní ráz písniček zábavnou souhrou. Honeydripper se sebejistým legatem zdvihá všechny taneční páry ze židlí, Going Away Blues v sobě nese prapůvodní kořeny pianového blues, Sweet Sixteen oproti tomu pláče dechovým doprovodem a uhrančivým zpěvem. Boogie Woogie Country Girl lehce našlapuje za pomoci burácivých a klokotavých melodií s rock´n´rollovým groove – všechny poctivé skladby Stones nebo Beatles tu nesou jasný vliv Kansas City. Chuck Jackson´s Big Band Blues reinkarnuje čas věrně a po svém, což se musí ocenit.

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS