Film / Kultura

George Harrison: Living In The Material World

V roce 2001 zaklepal na nebeskou bránu ten z nejskromnějších Brouků – George Harrison. K příležitosti desetiletého jubilea jeho úmrtí na rakovinu natočil režisér Martin Scorsese dokumentární snímek o slavném Beatlovi, který se dostává na český trh teprve nyní.

 

George Harrison: Living In The Material World
Režie: Martin Scorsese
Formát: Blu Ray Disk
Vydáno: 2012

George Harrison byl odjakživa vnímán jako tichý člen Beatles, se kterým pro jeho introvertní povahu a duchovní cítění ostatní zametají. Neoceněný skladatel, jenž stál ve stínu autorské dvojice Lennon/McCartney? Režisér Martin Scorsese (na kontě má snímky o Rolling Stones nebo Bobu Dylanovi) vystihuje jeho osobnost jako známé pop hvězdy, byť pro širší veřejnost stále tajuplně zabarvené. Pro jeho zálibu ve východním učení, hru na sitár nebo intimní kytarový um stál vždycky v kontrastu oproti hlasitému Lennonovi nebo věčně usměvavému McCartneym, kteří ho jinak rádi využívali na jeho vlastních sólových počinech pro jeho vrozený cit uchopit jemný hudební prvek a přetavit ho do hlubokomyslné výpovědi. A nejenom oni. V dokumentu vystupuje plejáda známých tváří – od jediných přeživších Beatlů Ringo Starra a Paula McCartneyho přes producenta Phila Spectora či členy Monthy Pythonů, jimž kdysi financoval dnes kultovní film Život Briana.

Living In The Material World s unikátním a dosud neviděným materiálem není jenom o vřeštících fanynkách, LSD, Claptonově románku s Harrisonovou ženou Pattie Bold, kterou mu nenávratně odloudil. Snímek se snaží zachytit Beatla ve zcela přirozeně lidské rovině – jeho lásce k zahradničení, obdivu k Ravimu Shankarovi nebo hraní s vysloužilou partou The Travelling Wilburys.

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS