Hudba / Kultura

John McLaughlin & The 4th Dimension: Now Here This

John McLaughlin má sedmdesátiny na krku, proto neváhal a nadělil nám zbrusu novou kolekci písní nazvanou Now Here This. Nenechte se ale odradit usměvavým selfportrétem na obalu. Novinka nabízí nepřeberné množství improvizačních rockových poloh v hodně svižném tempu.

 

John McLaughlin: Now Here This
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Abstract Logix

Ve společnosti Garyho Husbanda (klávesy), Etienne M´Bappé (baskytara) a Ranjita Barota (bicí, indiánské perkuse) kytarový virtuóz John McLaughlin chybu prostě neudělá a dohromady tvoří impozantní tým. Souboj osobností? Ani náhodou. Společně tvoří dokonalý modální jazz rock, v němž nechybí všudepřítomné blues. Vzpomíná se na sedmdesátky a jistoty a la Miles Davis, hlavně však na Mahavishnu Orchestra, jediné kvalifikované opozitum McLaughlinovy sólové tvorby.

Klenotem zcela jistě zůstává neuroticky rozechvělá Riff Raff, v níž ona rázná arytmičnost je poutavé hudební dobrodružství. I zbytek skladeb si uchovává výbušnou atmosféru, včetně uklidňujícího tracku Wonderfall či setrvačnému cajdáku Guitar Love, jenž zahřívá půdu grandióznímu finále Take it Or Leave It, kde dostává prostor bezpražcová baskytara Etienne M´Bappé. Now Here This je zkrátka živá studiová nahrávka, co nakope zadek všem nemastným digitálním technologiím, které se bezradně snaží vyvolat ducha minulého století.

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS