Hudba / Kultura

Lana Del Rey: Born To Die (The Paradise Edition)

Raketový start kaštanové brunetky, která okouzlila celý svět svým mrzutým a procítěným vokálem, nebere konce. Debut Born To Die vychází znovu, tentokráte v dvojdiskové edici doplněný o devět zcela nových písní.

 

Lana del Rey: Born to die (Paradise edition)
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Interscope Records

Kráska Lana Del Rey nabízí příjemný protipól temperamentní Adele. Zní ponuře a temně, kombinuje klasické hudební prvky 50. a 60. let, přitom svými našpulenými rty bolestně vzdychá a zaplétá se do vlastních metafor plných strašidelných témat. Samozřejmě, její nadání dobýt hitparády skrze nechutně komerční reklamy je trochu otravné, na druhou stranu, železo je třeba kout pěkně zatepla.

Zpomalené melodie, vokální ozvěny a inovativní beaty vrství na sebe chmurné barvy, jež dohromady znějí neuvěřitelně smyslně. Kromě známých hitů, jako jsou bluesová ukolébavka Blue Jeans nebo milostná Video Games, tu název Paradise Edition celkem přesně sedí díky mrazivě uhrančivému projevu v Cola, depresivnímu tracku Gods And Monsters nebo Ride, v níž se mísí poutavé estetično s naléhavou rétorikou.

Lana Del Rey touto luxusní edicí, kterou lze pořídit i jako Set Box Deluxe, skládající se z dvojalba, remixovaného CD, DVD nebo sedmipalcového vinylu Blue Velvet, pravděpodobně uzavírá jednu kapitolu svého uměleckého života. Jaká ale bude ta příští?

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS