Hudba / Kultura

Led Zeppelin: Celebration Day

Poslední vystoupení Led Zeppelin proběhlo 10. prosince 2007 v londýnské O2 Areně  jako tribut Ahmetu Ertegünovi, dlouholetému příteli kapely. Konečně vychází záznam, a to na 2 CD, 2CD/DVD, 2CD/Blu-Ray a ve spoustě jiných luxusních edicí.

Led Zeppelin: Celebration DayFormát:
Formát: Deluxe Edition 2CD, 1 Blu-Ray, 1 DVD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Atlantic

 

 

 

Spontánní rozhodnutí znovu oživit Led Zeppelin uvítal celý hudební svět. Kritici se předháněli ve spekulacích, jak bude vypadat budoucnost legendární hardrockové kapely. Z celého humbuku zbyl jediný koncert a je skoro jisté, že comeback se konat nebude.

Každopádně Celebration Day dokazuje, že trojlístek Page-Plant-Jones ani po letech neztratil na síle. Už s úvodním riffem Good Times, Bad Times, na který basák Paul zavzpomínal jako „na zatraceně těžký a záludný“, se rozjela show bez klišovitých efektů a patetických gest. Velké pódium působí na záznamu překvapivě intimním dojmem a chemie mezi hráči je skoro hmatatelná. Nechybí nic z dobové nostalgie: dvojkytara při Song Remains The Same, opojný zvuk kláves během Dazed And Confused, „kashmirovské“ úderné bicí, na které hraje syn Johna Bonhama Jason, ani Plantovy už trochu unavené  předklony. Jak je vidět, 18 000 vylosovaných šťastlivců z celkem 20 milionů zájemců o lístky si tenkrát přišlo na své.

 

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS