Hudba / Kultura

Marco Benevento: TigerFace

Šílený vědec Marco Benevento se ohlašuje s dalším novým albem, které potěší vyznavače experimentálních beatů, hlasitého jazzrocku a electro-popu. Divoké burácení a lyrické momenty podléhají hlavně spletitým zvukovým obrazcům, které na sebe pianista vrství zdánlivě bez ladu a skladu.

 

Marco Benevento: Tigerface
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: The Royal Potato Family

TigerFace vyvolává emoce mnohem snadněji než Beneventeho předešlá electropopová nebo indierocková tvorba. Dohromady s muzikanty, jako jsou Mike Gordon (Phish), Reed Mathis (Tea Leaf Green), Dave Drewitz (Ween), John McEntire (Tortoise, Sea & Cake) a Andrew Barr (Slip/Barr Brothers), má varhaník & skladatel v jedné osobě skvělou příležitost prozkoumávat hudební krajiny zcela po svém, a to v pořádně těžkotonážním avantgardním hávu.

Starobylé hammondky tu svou oldschoolovou tonalitou válcují ryze zvukové šílenosti, jindy si naopak burácející beaty a nepřehledné disharmonické vsuvky užívají svobodu, kterou kombinují s nesourodými žánry. Je tu avantgardní jazz, synth pop, electro rock, hip hop, to vše obalené do monumentálnosti chorálových sborů a houslového glissanda. Už jen úvodní skladba Limbs Of A Pine s hostující vokalistkou Kalmia Traver dává dopředu tušit, že novinkové dílko sází hlavně na efekt a experiment. Každá skladba v sobě nese moment překvapení; příkladem jsou třeba epická Eagle Rock se svou klavírní hrou, anebo dramatická Escape Horse se synkopickou taškařicí a jazzovou rozervaností. Marco opět předvedl solidní výlet do futuristického hudebního fantasy příběhu.

 

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS