Hudba / Kultura

Soundgarden: King Animal

A je to tady. Po šestnácti letech vydávají grungeoví pionýři novou studiovou nahrávku, na níž potvrdili, že svůj započatý comeback mají promyšlený od začátku do konce.

 

Soundgarden: King Animal
Formát: Audio Cd
Nahráno: 2012
Vydavatel: Universal Republic

Soundgarden se vždycky hlasitě ohrazovali vůči zaškatulkování do směru grunge. Krystalicky čisté rockové skladby obalené v moderním zvuku – tak se dá jednoduše charakterizovat novinkové album King Animal, na které čekali jak mainstreamoví posluchači, tak ortodoxní HC fandové, kteří nedají dopustit na temně brutální začátky kapely. Je s podivem, jak legendární kvartet dokáže pracovat s jemnými aranžemi a složitými kytarovými figuracemi, jež umějí skloubit do pestrých mozaikových barev a servírovat na blyštivém tácu, kde se ve zdánlivě jednoduché písňové formě mísí špína existenciálních otázek.

Snad každý ze členů, kromě bubeníka Matta Camerona zakotvivším u Pearl Jam, si prošel vlastním hudebním očistcem. Kim Thayil vymetal se svoji kytarou kdejakou hospodskou špeluňkou, basák Ben Shepherd skončil bez prostředků jako nájemný povaleč, o Cornellových zoufalých sólových R & B počinech raději nemluvit. Zcela uhrančivé a riffově záludné skladby Worse Dreams nebo Halfway There probouzejí Soundgarden z nesmyslně dlouhého letargického snu.


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS