Hudba / Kultura

The Beatles: všechno a komplet na vinylu

 

The Beatles: Stereo Vinyl Box Set
Formát: 180 g vinyl
Vydáno: 2012
Vydavatel: Capitol

V roce 2009 vyšly všechny nahrávky Beatles ve remasterovaném ošetření, rok na to je začal prodávat v digitální podobě obchod iTunes a 14 nezapomenutelných alb v listopadu spatřilo světlo světa také na 180-tigramových vinylech.

 

Desky lze pořídit jak jednotlivě, tak ve speciálním boxu, přičemž komplet vyjde v limitovaném nákladu 50 tisíc kusů s publikací, jejímž autorem je rozhlasový komentátor Kevin Howlett. „V dnešní době točí velké kapely svoje desky s odstupem 4 let. Když to srovnáme s Beatles, ti během pouhých sedmi let natočili po sobě nezpochybnitelné klenoty, které strčí do rukávu současnou produkci.“ Takhle to v jednom rozhovoru vystihl producent Rick Rubin.

Původních 12 z let 1963 – 1970 bylo doplněno o A a B strany, přičemž první čtyři desky se prodávaly jak ve stereo, tak v mono verzi. Vzhledem k tomu, že záznamy během půl staletí vyšly i na různých formátech, je čím dál těžší najít ten opravdový zvuk. Když ošoupané vinyly nahradila CD, změnil se nejen zvuk, ale vizuální požitek – kouzelné obaly desek na malých CD knížečkách ztratily na kráse. 180-tigramový vinyl tak přináší nejen autentický poslech, ale i radost z vlastnictví krásného artefaktu.

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS