Hudba / Kultura

Avishai Cohen: Trumpet: Triveni II

Izraelský trumpetista postupuje ve své kariéře přímo mílovými kroky. Na kontě má úchvatná alba, a třeba i třetí místo ze soutěže Thelonious Monk Jazz Trumpet Competition. Trumpet: Triveni II je v jeho pestré diskografii klenotem, na to můžete vzít jed.

Avishai Cohen: Triveni II
Formát: Audio CD
Nahráno: 2012
Vydavatel: Anzic Records

Aviashai Cohen (nepleťte si ho ale se stejnojmenným izraelským kontrabasistou) je jazzovému triu věrný až za hrob. Kromě uskupení domovského seskupení 3 Cohens se na této desce představuje s formací Triveni. Název Triveni pochází ze sanskrtu a dá se vyložit jako „místo, v němž proudí tři posvátné řeky“. Trumpet: Triveni II je protkané spletitými harmonickými uzly, truchlivě-jásavou rétorikou a hebrejskými tóny. Spolu s Omerem Avitalem (kontrabas) a Nasheetem Waitsem (bicí) tvoří Cohen nezapomenutelné temperamentní skladby, které sázejí hlavně na moment překvapení.

Deset skladeb září čistotou, jednoduchým poselstvím a upřímností. Vše je tu hravé a humorně rozpustilé s tragikomickou grimasou. V Nov. 30th cítíte klasické židovské módy, Portrait je křehké baladické poblouznění nebo Art Deco alternativní jazzový opus, v němž se mísí vážnost s klouzavou hravostí. Trumpet: Triveni II je důstojným pokračováním svého předchůdce, zanechávající za sebou hmatatelnou radost ze hry.   

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS