Hudba / Kultura

Chickenfoot: LV

Kvalitních „all stars“ kapel vzniká každoročně slušné kvantum. Málokterá z nich se ale může pochlubit déletrvající existencí. To ale neplatí o Chickenfoot.

 

Chickenfoot: LV
Formát: Audio CD
Nahráno: 2012
Vydavatel: Ais

Skvostné obsazení v podobě kytarového mága Joe Satrianiho, Chada Smithe (Red Hot Chili Peppers), Sammyho Hangara a Michaela Anthonyho (oba ex-Van Halen) nenechá nikoho na pochybách, o čem je tady řeč – o poctivý virtuózní hard rock. Jako první vlaštovka z připravovaného box setu, který vyjde v druhé polovině ledna a bude obsahovat obě vydaná CD Chickenfoot a III, vychází předem koncertní album LV plné dunivého kovového rocku. Síla Chickenfoot tkví právě v živém vystoupení, jež si takto můžete v klidu vychutnat do detailů.

Nečekejte ale zbytečné onanie – dokonce samotný Joe Satriani tu nepředvádí vlastní exhibice a hraje  jako řadový člen kapely. Funkrocková rytmika nese v sobě výbušný náboj, Hagarův vokál zní stejně mladistvě jako kdysi, a vyšperkované melodické kudrlinky dokazují, kdo je aktuálním mistrem kytary. Hity Oh Yeah nebo Big Foot střídají klasické baladické roviny v Something Going Wrong, jindy na vás dýchá Hendrixův odkaz v obzvlášť vydařené My Kinda Girl. Koncertní záznam jako víno.

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS