Hudba / Kultura

Jerome Sabbagh: Plugged In

Pařížský rodák, nicméně v New Yorku žijící saxofonista Jerome Sabbagh dal dohromady kvartet, který vytřel všem příznivcům „elektrického“ jazzu zrak. Lyrický svět předního jazzmana se tu střetává s výbušnou avantgardou Jozefa Dumoulina.

 

Jerome Sabbagh: Plugged In
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Bee Jazz

 

Pravděpodobně jednorázový projekt v podání Jerome Sabbagh (tenor saxofon), Jozef Dumoulin (klávesy Fender Rhodes), Patrice Blanchard (baskytara), Rudy Royston (bicí) představuje svébytný rockový groove podpořený interpretačním umem skvělého belgického pianisty. Ani hlavní tvář celého projektu – Sabbagh – nezůstává rozhodně pozadu. Z prodýchaných skladeb se leckdy stanou temně neklidné opusy plné hmatatelného napětí mezi lyrickými saxofonovými promluvami a našlápnutým funk jazzem.

Jazzrocková Ur s promyšlenými figuracemi a roztřeseným tempem nese v sobě zlověstné téma, zatímco následující Minor staví kontrastně durové zklidnění. Z počátečních akordů bosa novy Drive, připomínající Maiden Voyage, vstávají chlupy na těle, africké motivy v Jeli a energická Special K vyvolávají pro změnu melancholické emoce, jež evokují pestrá sedmdesátá léta. Brooklynský Francouz jednoduše napodobuje velké velikány tak, že mu věříte každý jeho tón & takt.


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS