Hudba / Kultura

Shnabubula: Fading Light

Samuel Archer-Weiss, přezdívaný též Shnabubula, patří ke klavíristům, jejichž dramatický hráčský um umí spojit krásu a bolest do jednoho celku, aniž by se musel uchýlit k melancholickému kýči.

 

Shnabubula: Fading Light
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012

Album Fading Light je prošpikováno surreálními improvizacemi, jazzovými variacemi a neskonalou dynamickou energií. A nijak přitom nevadí, že Shnabubula si nepomáhá žádnými jinými hudebními nástroji než svým klavírem, který předvádí čistou akustickou práci. Fading Light je jízda na horské dráze, na níž zažíváte emocionální pocity euforie i zoufalství. Pianista je ve svém projevu nenapodobitelně intenzivní, umí být jak vášnivým milovníkem, tak provokativním šansoniérem.

Turning Point je emocionální kus se sklovitou a křehkou melodičností, který se rázem promění do dramaticky pestrého tempa a přitom bere na vědomí, že probuzení a katarze jsou pojmy jen dočasné a podléhají emocím. Kittens And The Moon si pohrává s allegrem a andantem, je to hra na schovávanou, v níž pocit osamění se mění do nadějného očekávání a sebereflexe. Fading Light je hudba okamžiku, terapeutické sezení, při němž stačí jen poslouchat a hřát se v síle existence.Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS