Hudba / Kultura

The Smashing Pumpkins: Mellon Collie And The Infinite Sadness

Smashing Pumpkins: Mellon Collie & the Infinite Sadness
Formát: Deluxe Edition, Box Set, CD+DVD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Virgin Records

Některé desky prostě nestárnou. Šedesátky měly The White Album od Beatles, sedmdesátky Physical Graffiti od Led Zeppelin, osmdesátky The Wall od Pink Floyd… a devadesátky? Jednoznačně Mellon Collie And The Infinite Sadness!

 

The Smashing Pumpkins už pro mnohé nejsou to, co bývali. Mnohé kdysi stadionové kapely jsou dnes nuceny vystupovat v mnohem menších prostorách. V případě obřího ega Billyho Corgana se ale jedná zjevně o očistnou kůru – loňské album Oceania je klenot postrockové scény, navazující právě na tu nejrevolučnější milník konce 20. století, Mellon Collie And The Infinite Sadness.

V pětidiskové verzi ožívají temně krystalické melodie, záludné riffy i dokonalá produkce Butche Viga, která je ve finále o poznání hmatatelnější, pokud detailně prostudujete veškerá dema původně dvojdiskového alba. Neutuchající smutek tu je k mání ve své nejsurovější podobě, které ani remastering nepomůže. Šedesát čtyři bonusových skladeb prostě připomínají drtivý příliv s hlubokými nánosy písku, vitality a kouzelných řetězců hudebních motivů.

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS