Hudba / Kultura

Black Light Burns: Lotus Island

Wes Borland je jedním z tahounů rapmetalové formace Limp Bizkit, která na přelomu tisíciletí proslula coby teenagerovský kolotoč z MTV. Druhá tvář kytaristy se ale jmenuje Black Light Burns, industriálně dekadentní projekt pro náročné.

 

Black Light Burns: Lotus Island
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Flying Head Music

Borland měl vždycky cit pro abstraktní umění. Svoje myšlenky neprodával jen skrze komerční hity, ale i vlastní výtvarno, kterým vypomohl nejednomu kamarádovi z branže. Lotus Island je podivuhodný experiment, věnovaný kontroverznímu snímku Holy Mountain Alejandra Jodorowskyho z roku 1973. Retrospektivní soundtrack vtáhne posluchače do éterického světa plného děsivých chmur a těžkopádně se valících instrumentálních rytmů. Disharmonické remixy, zpožděné kytary i zvukové smyčky mají jasného praotce Trenta Reznora, citlivě posmutnělé melodie nesou vliv Limp Bizkit, ovšem děsivá zkaženost je cítit cvokem Marilynem Mansonem.
V těch několika zpívaných skladbách se Wes Borland představuje i jako sebejistý vokalista – It Rapes All It´s Path má refrénovou naléhavost, doplněnou o jednoduché zvukové obrazce, kabaretní My Love Is Coming For You připravuje na závěrečné outro v podobě The Master s hororovým napodobováním dětských hlasů. Wes Borland má nakročeno odstřihnout se od minulosti a začít novou etapu svého uměleckého života.

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS