Extra

Znáte Dezeen?

Dezeen je britský internetový magazín, jehož předmět zájmu se postupně rozlézá od psaní o architektuře, provozování vlastního hudebního blogu, až po prodej úchvatných hodinek. Vyplatí se sledovat.

Každý magazín, u kterého můžete strávit pěkných pár desítek minut u vytržení sjížděním obrázků budov, poslechem hudby a okukování přístupů, o kterých jste před tím neměli ani tušení, se počítá – když už se flákat před monitorem, tak aspoň konstruktivně. Dezeen je přesně taková věc – jádro zpráv tvoří neuvěřitelné budovy z celého světa (podívejte se třeba na Meme Meadows Experimental House) a design interiérů, ovšem pár pěkných chvilek můžete strávit i u dalších sekcí.

Časopisů o designu a architektuře jsou mraky, ovšem na Dezeenu je zásadní  jejich Music Project. Jedná se o formát hudebního blogu, na nějž můžete poslat svoji nahrávku, případně si poslechnout, co se honí hlavou islandských, maďarských či třeba libanonských DJs. Za asi rok trvání už se tam vytvořila docela slušná mediatéka převážně elektronické hudby, u které máte jistotu, že je vždy up-to-date.

No a nakonec – Dezeen má taky vlastní obchod s designovými hodinkami – začínají na ceně kolem sta liber, takže i s dírou v kapse si můžete připadat jako pravý londýnský dandy. Skvělá věc je také jejich tištěná produkce – Dezeen Book of Ideas je kniha plná překvapivých a často vyšinutých nápadů, od skládací nabíječky po gumový dům; to všechno vyvedené ve výpravné formě, která je obvyklá pro luxusní monografie.

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS