Hudba / Kultura

Gil Scott-Heron: The Revolution Begins

V roce 2011 odešel na onen svět jazzový básník a skvělý pianista, který ovlivnil široké spektrum žánrů jazzem počínaje a hip hopem konče. Tři desky nesoucí název The Revolution Begins je pocta velikánovi, na nějž nedají dopustit jak vyznavači ortodoxního blues, tak novátoři indie rocku.

 

Gil Scott-Heron: The Revolution Begins: The Flying Dutchman Masters
Formát: 3 Audio CD Box Set
Vydáno: 2012
Vydavatel: BGP

Že se se s osobou Gila Scotta nekonala revoluce jen v černé hudbě, ale globálně v celém odvětví tehdejšího mainstreamu, o tom není dnes sporu. Pokud se inteligentní autorský přístup spojí s ryzím básnictvím a myšlenkou, pak se pohne země. A tak tu čeká na nás to nejlepší, co během čtyřiceti let postupně vznikalo a inspirovalo stovky dalších umělců po celém světě – od Boba Dylana až po Eminema.

Samozřejmě nechybí zásadní tracky jako The Revolution Will Not Be Televised, který v různých obměnách vycházel postupně na různých kompilacích během necelého půl století, uklidňující verše Pieces Of A Man nebo vokální kánon Everyday, bez nějž by Sting těžko mohl dýchat svůj pop rock.

Jásavý funky vokál jazzově bublá mezi krystalicky čistými melodiemi, doplněnými o jednoduché nástrojové obsazení. Okouzlující kompozice v sobě uchovávají jistou naštvanost, smysl pro humor, ale hlavně lidskost, která se stala základním pilířem Gilova pop artu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS