Hudba / Kultura

Omar Rodriguez-Lopez: Equinox

Jestli existuje někdo, kdo miluje po celý svůj život výlety do neznáma, je to zcela jistě věčný experimentátor a šílenec Omar Rodriguez-Lopez.

 

Omar Rodriguez Lopez: Equinos
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: RL Production

Rodák z Puerto Rico, multiinstrumentalista, herec a režisér v jedné osobě má na kontě přes dvacet psychedelických dílek, v nichž naleznete všelicos z alternativního hudebního světa – přes jazz rock, elektroniku, dub až po hlučný post-hardcore. Hlavní tvář projektu Mars Volta, v němž se angažoval a hlavně sbíral zkušenosti i John Frusciante (ex-Red Hot Chili Peppers), se ve svých ryze sólových počinech nebojí ničeho – mixování fantasy hudebních vzorců ani kombinování různých hudebních přístupů či zkoumání psycho-elektroniky.

Vyšinuté a na první poslech dadaistické písně v sobě ale ukrývají jistý řád a na rozdíl od místy předvídatelného Telesterionu, v němž nechyběly kytarové heavy riffy či šťavnatá sóla, je Equinox více jazzově nahodilý a funkově barevný. Psychopatické zvukové manipulace a vrtkavá bebopová rytmika se naplno projeví v rozmazaném eposu Diantes Para el Osmosis, kterou lze označit za jisté „best of“ Omarovy dosavadní tvorby. Přestože tu dostávají slušivý prostor beaty a drtivé syntetizátory, v každém tracku (zvlášť v rozlučkové No) je nakonec cítit onen rockový grunt, z něhož kytarový virtuóz vychází.

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS