Hudba / Kultura

Travis & Fripp: Follow

Travis & Fripp: Follow
Formát: Audio CD
Nahráno: 2012
Vydavatel: Inner Knot

Theo Travis a kytarista Robert Fripp, kdysi mozek kapely King Crimson, se vydávají opět na vesmírnou pouť, v níž se hudebně opět dotknou vzdálených galaxií.

Od debutu King Crimson, In The Court Of The Crimson King, za chvíli uplyne pomalu půl století. Přesto je jeho poselství stále živé. Transcendentní tajemno katedrál s hypnotizujícími prodlevami epických syntetických ploch – tak se dá nazvat opus Follow. Prostorový zvuk multipásových fléten se nese v  pastoračním duchu. Vytrvalá tamburína, náhodilé jazzově poskládané čistokrásné zvuky ve zbloudilém abstraktnu kloubí tajemno se šerem. Follow koketuje se starobylým stereo soundem, kdy saxofon roztomile píská a flétna rozumně koktá v podkresu mohutných syntetizátorů.

Nádherná píseň 1979 je jen důkazem, že minulost lze zkřížit s přítomností – splynutí dvou tvůrčích sil (intelektuální & technologické) přináší do procesu něco neklidně nového. Aby ale Robert Fripp dostál nakonec svému, nechá promlouvat i svoji kytaru ve funky-rockové So There, kdy zuřivě a divoce zápasí v temnotě světelných let.


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS