Hudba / Kultura

Biffy Clyro: Opposites

Když kapela sáhne k  nešťastným skotským dudám, je většinou zaděláno na hudební neštěstí. To ale neplatí o Biffy Clyro, kteří umějí na vlnách mainstreamu experimentovat, a přitom neztratit tvář.

 

Biffy Clyro: Opposites
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Warner Bros.

Biffy Clyro patří k novým objevům, jež zasluhují pozornost už jen kvůli tomu, že po Manic Street Preachers píší novou kapitolu alternativního rocku. Opposites je rozhodně ambiciózní projekt. Na dvojalbu experimentuje ve dvou odlišných rovinách, které dohromady tvoří protikladný celek. Převažují pozoruhodné seismické riffy, drtivé refrény, sem tam jemně vyskočí zmiňované dudy či harfa. Staccatové kytarové linky v sobě uchovávají pozitivní, byť naštvaný charakter. Kontrast vtipu a vážnosti, jemných balad i drtivých songů, krystalické produkce a špinavých aranží dělá z Opposites pravé epické dílo.
Jestliže je první disk spíše pochmurného a úzkostlivého rázu, druhé pokračování se nese v rychlejším tempu a pozitivním duchu. Pilotní singl Black Chandelier je ukázkovou prací se zapamatovatelným refrénem, zatímco Spanish Radio je výletem do akustického alternativního písničkářství s latino vlivy. Prostě – z Biffy Clyro se stala velká poprocková kapela.

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS