Hudba / Kultura

Céline Bonacina Trio: Open Heart

Jestli jste milovníci barytonového saxofonu, zpozorněte. Francouzská jazzová diva Céline Bonacina otevírá svoje srdce každému, kdo je schopen naslouchat.

 

Céline Bonacina Trio: Open Heart
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013

Saxofon v podání přední francouzské jazzové skladatelky má neskutečný výraz a emocionální hloubku. Exotičnost barevného barytonu umocňuje elektrická baskytara Kevina Reveyranda a bicí Haryho Ratsimbazafy, kteří pro svoje decentní muzicírování  nacházejí obrovitý prostor. S glockenspielem vypomůže Pascal Schumacher, jenž odlehčuje bluesovou džungli doprovodných nástrojů, zazní i ženský vokál v So Close So Far. Melodie mají tendenci se opakovat, vytvářejí ale příjemné hudební obrazce a i improvizace podléhají jasnému řádu.

Poznávacím znamením desky Open Heart je hedvábný souzvuk všech tří nástrojů, které malují teplé barvy v srdci posluchačů, umírněně si pohrávají s jejich city a je jedno, jestli saxofon naříká, basa poťouchle klokotá a bicí jen krystalicky doplňují čitelný sound. Dohromady totiž tvoří jedno těleso, jež vibruje od prvního taktu po ten poslední, nezatajuje nic ze svého umění, ba naopak štědře ho rozdává plnými hrstmi na všechny strany. Tenhle jazz je prostě sexy.

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS