Hudba / Kultura

Nick Cave & The Bad Seeds: Push The Sky Away

Po nespoutané divokosti vedlejšího projektu Grinderman se Nick Cave vrací k tomu, co mu jde nejlíp – k alternativnímu folk bluesu. A nemusíte mít strach. Doprovodná kapela The Bad Seeds zní stále setsakramentsky ďábelsky.

 

Nick Cave: Push the Sky Away
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Kobalt

Nick Cave se probouzí z dávného snu, v němž přefikl australskou disko couru Kylie Minoque, a zároveň zabouchl dveře nad špinavými kytarovými riffy, které chrlil od posledního počinu Dig, Lazarus, Dig! Návrat ke kořenům? Ale kdeže. Jen další Cavův soundtrack, který by David Lynch ocenil jen v případě, že by natočil komedii s Jennifer Aniston v hlavní roli. Což není míněno jako urážka. Další patník na cestě tvůrce, který si vyzkoušel jak garážový punk, tak blyštivou popularitu, během níž ale nezapomněl rozbíjet hlavy kladivem svými jinotaji a neopakovatelnou dramatičností.

Novinka Push The Sky Away se nese v religiózním duchu. Jestli se někde ukrývá sentiment, pak pod dojemnou souhrou houslí a bublající basy s vokálními linkami, jež se vinou údolím hadů, supů a velkoměstského futura. Trans, který oceníte hlavně okolo třetí ráno při zpáteční cestě z vyblitého baru s flaškou absinthu v ruce.

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS