Hudba / Kultura

Tomahawk: Oddfellows

Začátek každého nového roku bývá skoupý na albové novinky. Aspoň že tahle superskupina „nejalternativnějších“ muzikantů ví, jak nakopnout zadek všem spícím rockerům, co ještě nestačili strávit bramborový salát.

 

Tomahawk: Oddfellows
Formát: Audio CD
Nahráno: 2013
Vydavatel: Ipecac Recordings

Mike Patton (Faith No More & mnoho jiných projektů), John Stanier (ex-Helmet), Duane Denison (Jesus Lizard) a Trevor Dunn (Mr. Bungle/Fantomas) tentokráte zabrousili do tradičního crossoverovského rocku, připomínajícího zlatou éru FNM s HC vlivy. Kdo očekával návaznost na Anonymous, bude asi zklamán. Jak ale ukázal čas, věčné šílenství nelze opakovat do nekonečna. Oddfellows je temné až běda, s naskládanými kovanými rytmy a rotujícími kytarovými linkami. V kombinaci s charismatickými éterickými vokály, vybuchujícími refrény, kontrastu ticha a řevu nabízejí Tomahawk výlet do světa, v němž avantgardní rockové kořeny obcují s novátorským jazzem.

U Pattona nikdy nevíte, jakou dobrotu na vás rázem vybalí. Je to spíš trip na horské dráze, výstup na Mount Everest i pád do pouštních údolí. Kapela umí držet svoje atmosférické tajemství pěkně pod pokličkou, dokud ho nevypustí v celé své hrůze do ušních bubínků. Oddfellows je ale věrné svým předchůdcům totální destrukcí rockové písně – přestože třeba Stone Letter zní jako z dob Angel Dust.


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS