Hudba / Kultura

Eric Clapton: Old Sock

Clapton kašle na komponování nových skladeb. Raději si zavzpomíná na svoje mládí a přehraje si písničky, které ho nejvíce ovlivnily. Nečekejte ale žádný návrat ke kořenům.

 

Eric Clapton: Old Sock
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Bushbranch / Surfdog

Už od roku 2010 se legendární bluesman točí ve vlastním kruhu. Nemá zapotřebí vymýšlet nové riffy, raději přetaví ty známé do vlastní podoby. Old Sock vzdává hold J. J. Caleovi, George Gershwinovi, Garymu Moorovi, Peteru Toshovi a jiným. S nadáním pravého muzikologa odkrývá Clapton  prapůvodní gospelové kořeny, které uvedly celou rock´n´rollovou mašinu do pohybu – však také to byl právě on, kdo vždycky uměl rozpoznat pro laickou veřejnost neznámé písně a vdechnout jim vlastní život. Album romanticky vzpomíná na 30. léta, reggae, soul i rock, přináší ale i dvě zcela nové písničky Every Little Thing a Gotta Get Over.

Skupina v podání Steve Gadd (bicí), Willie Weeks (basa) a Chrise Staintona (klávesy) je doplněna o četná hvězdná překvapení – ať už se jedná o angažování samotného Paula McCartneyho v odlehčené All Of Me či Steve Winwooda v emocionální Still Got The Blues. Clapton pokračuje v příjemné interpretaci skladeb, jež ho ovlivnily od dětství po současnost. Old Sock není jen pouhé řadové album na poslech, ale zároveň i reflexe životní zkušenosti.


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS