Hudba / Kultura

Kate Nash: Girl Talk

Že si umí holky postěžovat z nevydařených vztahů, ví každý. Kate Nash to dělá bez zbytečných keců a s punkovou nasraností.

Kate Nash: Girl Talk
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Ingrooves

Tytam jsou popové popěvky z let minulých. Zpěvačka se vrhla po hlavě do rockového světa a zapadá přesně do tradičního vzorce: dospěju – zamiluju se – vyřvu se z toho – nakopu všem prdel. Kate Nash nebyla první a nebude ani poslední. Tahle agresivní poloha opepřila její uvadající kariéru – co si budeme nalhávat, „riot grrrl“ v sobě nese punc punkové avantgardy a zpěvaččiny výlevy, v nichž káže starý příběh v novém hávu, ji posouvají dál od prapodivného indie mainstreamu. Girl Talk je deska s minimem hitů, absence zapamatovatelných rýmů a refrénů má opačný účinek a skladby rozdírají duši svoji upřímností a drivem.
Kate si jistě zamilovala The Strokes; v civilním obsazení, v němž dominuje punková basa, kytara zní psychedelicky a bicí s jednoduchou dramatičností frázují s vokálem, cituje Iggyho Popa, posílá ke všem čertům celý svět i všechny ty mrchy, co ji přebraly kluka. Mezi řádky je prostě cítit, že Girl Talk je osobní deska. Z Kate se stala independent woman s jedinečným charisma.

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS