Hudba / Kultura

Kyle Eastwood: The View From Here

Že synáčkové slavných umějí šlapat i v jiných stopách než jejich předkové, o tom zdárně přesvědčuje počin The View From Here. Ač je otec Clint Eastwood též zdárný muzikant, potomek Kyle je daleko kovanější jazzman.

 

Kyle Eastwood: The View From Here
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Jazz Village

Není sporu o tom, kdo inspiroval Kyleho v jeho hudebních počátcích. The View From Here hýří tradičními platformami, vzývá se škola Wyntona Marsalise, Counta Basieho, Duke Ellingtona i Milese Davise. Best of nové bebopové vlny ale v žádném případě nevykrádá jen svoje vzory. Podivuhodná schopnost měnit dynamiku i harmonický proud odděluje Eastwooda od přehršle akademických hudebníků, kteří vlastní hru upřednostňují na úkor celého představení. Soubor zní překvapivě pestře; obratné klavírní linky korespondují s basovým sofistikovaným bušením, exoticky vyhrávají do nečekaných výšin a klesají do hlubin čitelných improvizací, jež rozhodně mají spád a poutavý groove.

Na The View From Here najdete vše, na co si jen vzpomenete: kubánské rytmy, šťavnaté afro beaty, evropské vypravěčství i intimní sólování. Zvuk 60. & 70. let asociuje dobu, kdy se na každém chicagském rohu hrál sofistikovaný jam a nikdo se tomu nedivil. Eastwood nevypálil rozhodně svoji poslední ránu.

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS