Hudba / Kultura

Laura Mvula: Sing To The Moon

Máte dost oduševnělých popěvků retro soulu? Pak zaměřte svůj zrak na debut britské rodačky Laury Mvula, která zbavila svůj projev jakékoli kýčovité emocionality, a vrhla se nejen  do vod broadwayských jazzových melodií.

 

Laura Mvula: Sing To The Moon
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Sony UK

Nevyzdobená krása bez zbytečných kudrlinek, vážnost klasické komorní hudby i tradiční jazzové manýry zdobí klenot Sing To The Moon, který vyčnívá svoji vitalitou z přehršle vzešlých hvězdiček nu soulu, jež umějí akorát dokola bědovat nad svým zlomeným srdcem a drásat svůj plný výstřih chraplavým falsetem. Laura Mvula se může pochlubit zcela odlišným vokálním výrazem.

Do hudebního sledu hromadí jemné retro odkazy na časy minulé. Zdá se k neuvěření, jak minimalisticky zní Sing To The Moon, přitom posluchač je doslova pohřben pod lavinou dotažených orchestrací i či náhlých sborových vsuvek.
Debut sází na překvapivé protiklady: oproti nebesky klidným skladbám s šumivou harfou tu s ohromující vervou rozetne ticho taneční bubnování či nekonvenční fanfára, modlitby střídají strhující rytmy, nespoutané harmonie tu brázdí indie pop, ale úplně nově a zcela po svém. Sing The Moon je deska, z níž se může stát lehce kult i mainstreamová senzace.
 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS