Hudba / Kultura

Wayne Shorter Quartet: Without A Net

V podání Wayne Shorter Quarter ožívají všichni velikáni jazzu. Aby taky ne, když v čele kvartetu stojí famózní saxofonista Wayne Shorter.

 

Wayne Shorter Quartet: Without A Net
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Blue Note Records

Trhané snění, kouzelná destrukce tradiční písně i ryze postmoderní improvizace – slavný skladatel jednoduše pokračuje v tom, co mu šlo vždycky nejlíp. V jeho kompozicích je slyšet jasný hold Milesu Davisovi či Muddy Watersovi. Spolu s klavíristou Danilo Perezem, bubeníkem Brianem Bladem a basistou Johnem Patituccim vytvořil Wayne Shorter mystické dílko, jež umocňují sci fi názvy Pegasus, bezmála čtyřiadvacetiminutový opus, či Zero Gravity To The 10th Power. Kapela hraje živelně, hýří emocemi, atonálními barvami i zdánlivou arytmičností, která v sobě nese taneční prvky a smyslný groove.

Kvartet rozjařeně (a disharmonicky) swinguje, klade důraz na basové akcenty, apeluje na krátkodobé pauzy a narušuje celistvost písní surreálními vsuvkami. Písně v sobě nesou vítězný charakter, sdílené rytmy jsou ostré jak břitva, nízko položená polyfonie asociuje pocit strachu a nejistoty. Without A Net je dramatické hraní, plné výkřiků, nejistoty i plačtivého blues.

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS