Hudba / Kultura

Depeche Mode: Delta Machine

Temná diskotéka se znovu hlásí o slovo. A jak jinak než s patinou zádumčivých devadesátek, které si vychutnáte hlavně v noblesním nočním klubu s vyholeným sestřihem a křivákem na ramenou.

 

Depeche Mode: Delta Machine
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Columbia

Depeche Mode ale na rozdíl od předešlého alba Sounds Of The Universe, kde zabředli do svých osvědčených stereotypů, jdou tentokráte dál po vlastní elektrifikované ose a znějí překvapivě svěže a moderně. Od doby, kdy se Dave Gahan víc osamostatňuje na své sólové dráze, zní Depešáci naléhavěji než kdy předtím. Už předem vydaná Heaven leccos napovídala. Oduševnělý blues, který zní neskutečně sklíčeně a zároveň v sobě uchovává smutnou naději, čerpá zjevně z nedávné spolupráce se Soulsavers, s nimiž Dave Gahan nahrál poutavé dílko The Light The Dead See. Nebojme se ale, že by se z Depeche Mode stala gospelově bluesová banda, co si drásá nitro spirituálními texty o víře a utajeném strachu. Synthpopová legenda nabízí krom vzpomínání na Violator nebo Songs Of Faith bolestně pomalé tempo, příjemný basový groove, hymnické refrény i tradiční taneční skotačení.

Delta Machine zní místy triphopově, jindy se brodí lyrickou mlhou a zlověstným Gahanovým klábosením o zhroucených nadějích a duševním rozkladu. Za dobu existence ušli Depeche Mode dlouhou trnitou cestu a nutno podotknout, že přechod z průmyslového i inteligentnímu popu tentokrát proběhnul zcela spontánně bez zbytečných cavyků okolo.

 

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS