Hudba / Kultura

Portico Quartet: Live

Hybridní jazzový crossover? Jedině v londýnském boxerském klubu, kde se dá nejlépe vychutnat impresionistická postmoderna 21. století.

 

Portico Quartet: Live
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013

Portico Quartet se nebojí ničeho. Elektronické beaty pulzují v rytmu kontrabasu, plechové bicí spolu se saxofonem vytvářejí trhané synkopované tempo plné nesourodých barev, husté shluky ztřeštěného funky a ambientu zní jako tajuplná vichřice. Bubeník Duncan Bellamy je tu opravdovou hybnou složkou; standardní bicí soupravu kombinuje s elektrickou. Wyllieho saxofon poklidně medituje, jindy překvapivě vříská, basový velmistr Fitzpatrick mění svoje party častěji než symfonický orchestr, a do toho všeho bublají klávesy klasicky školeného Keira Vineho, u nichž jste na pochybách, jestli posloucháte experimentální zvonkohru nebo dokonalou Chopinovu etudu.

Vyhánění čarodějnic probíhá v paralelním hudebním vesmíru, v okouzlující dekadenci latiny, polyrytmiky a asymetrického pulsování. Kvartet přitom zní zcela autenticky, nabízí bezpočet podivuhodných pazvuků a riffů, které dokázal přenést ze sálu na zvukový záznam. Rezonující podtexty i dvojité basové linky, syntetické melodie a akustika jsou značně emotivní a uchvacují neklidným porozuměním. Jazzoví Radiohead vykročili z undergroundu.

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS