Hudba / Kultura

Trilok Gurtu: Spellbound

Indiánské rytmy v podání perkusisty Trilok Gurtu neztratily během čtyřiceti let nic na svém kouzlu. Den, kdy se jazz dal dohromady s východní world music nebo elektronikou, nikdy neskončil.

 

Trilok Gurtu: Spellbound
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013

Spellbound je celé inspirované afroamerickým trumpetistou Donem Cherrym. Unikátní modální melodie i jímavé harmonické proudy východního světa, barevné skladby, za něž jsou zodpovědní nejen protagonista spolu s výbornou bebopovou sólovou trubkou, kterou vzalo do ruky hned sedm trumpetistů, ale i smyčcový kvartet, v němž dostane svůj prostor hlavně posmutnělé violoncello, jsou pečlivě vyváženy.

Ze Spellbound proudí bezmezná energie, ověnčená mnoha perkusovými vychytávkami. Není to jen standardní jazzové album, které přes pestrý výběr hostů umí držet pohromadě. I účast tureckého trumpetového velmistra Hasana Gozetlika, Itala Paola Molvaera či nápaditý jam session, za nějž by se nestyděli ani Jaga Jazzist, nedělají ze Spellbound chvástavé dílko století. Improvizace nejsou nijak chaotické; nepostrádají řád, ale ani originalitu, která je přímo do očí bijící. Trilok Gurtu i ve svých šedesáti letech věří v duchovní sílu hudby.

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS