Hudba / Kultura

Al Di Meola: All Your Life

Že Beatles plodili jen jednoduché písničky? Opak dokazuje nová kolekce písní All Your Life od Ala Di Meoly, v níž se slavný kytarista odvázal ve svém improvizačním umění a předvedl, že z jednoduchých melodií lze nadělat mistrovské kusy.

Al Di Meola: All Your Life
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Inssbruck Records

„S touhle poctou Beatles se pro mě kruh uzavřel. Od první chvíle miluji Beatles a nikdy jsem nepřestal. Prostě po celý svůj život. A přestože jsem v kariéře vyzkoušel fusion, jazz i jiné styly, vždycky jsem věděl, komu vděčím za svoje řemeslo. Když se vracím k hudbě Beatles, znamená to pro mě nekonečnej mejdan, který nikdy neskončí,“ poznamenal sám Mr. Guitar.

All My Life zdobí čtrnáct tracků, nad nimiž lze jen žasnout. Jednoduché motivy se rozvíjejí po komplikovaných aranžích, dlouhá intra rozvíjejí tradiční melodie Because nebo Michelle s latinskoamerickými rytmy ukrytými pod nánosy vzletných figurací a roztodivných vyhrávek, jež jsou tolik charakteristické pro styl Al Di Meoly. Virtuální one man show v akustickém provedení kombinuje jazzové i latino postupy, bravurní kudrlinky koketují s vážnou hudbou, klasické skladby se proměňují travesticky do nepoznání – originální I Will v zatěžkaném kovovém rytmu je v podání Al Di Meola veselá vybrnkávačka, Day In The Life má až noblesní baladický šmrnc, Eleanor Rigby si jako jediná uchovala původní orchestrační charisma s mohutným zvukem. All Your Life zkrátka nabízí úplně jiný pohled na tvorbu Beatles.

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS