Hudba / Kultura

Bob Marley & The Wailers: Kaya

Pětatřicet let uplynulo od vydání legendární Kaya, proto se není čemu divit, že na trh přichází vzpomínková deluxe edice se spoustou bonusů a jiných poutavých překvapení.

 

Bob Marley & The Wailers: Kaya
Formát: FLAC (Studio Master)
Vydáno: 2013
Vydavatel: Linn Record

Na rozdíl od předchozího politického manifestu Exodus, s nímž Marley dosáhl doslova hvězdného postavení, se jeví Kaya jako mírumilovná deska se smířlivým sentimentem – to ostatně udivuje leckoho, vzpomene-li na všechny bouřlivé jamajské útrapy či pokus o atentát. Kaya zamířila mílovými kroky k mainstreamu, ale s noblesou. A to není řeč jen o kultovním albu z roku 1978, ale o celé reedici včetně tučného bookletu naplněného fotografiemi, neb druhý disk je pro sběratele skutečná rarita. Koncert z Ahoy Hallen z Rotterdamu nabízí úchvatné výkony kapely, která byla na svém úplném vrcholu. Balzám pro uši je slyšet tradiční šlágry jako Jammin, I Shot The Sheriff, No Woman, No Cry či War/No More Trouble. Lahůdkou je jedenáctiminutová verze Exodus, jíž lze ocenit na pořádné reprosoustavě s maximální hlasitostí.

Neskutečný groove The Wailers skvěle doplňuje Marleyho sugestivní vystupování, které s dnešního pohledu nemá daleko k postrockovému vyjadřování. Chrastící rytmus, horečnatá kytara Junior Marvina i nedotažená produkce dělají z bonusového koncertu kouzelnou podívanou. Dokument doby, který nikdy nezestárne.

 

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS