Domácí kino / Hi-FI

Epson EH-TW9100W: skutečně Full HD bezdrátový systém

Značka Epson se hrdě staví mezi high-endové výrobce projektorů a ještě je svými patenty s přehledem předbíhá. Beze zbytku to platí i o nejvyšším modelu EH-TW9100W.

 

V posledních letech jsme instalovali a projektovali mnoho domácích kin s využitím nejrůznější projekční techniky. Obvykle se jednalo o ty nejvyšší řady výrobků. Všichni výrobci se shodně snaží zaujmout své zákazníky různými funkcemi a neuvěřitelně propracovanými možnostmi nastavení obrazu. Jejich marketing bývá podobný a firmy postupně přebírají nápady a patenty, jak s nimi konkurent příjde na trh.

 

Epson se zdá být jiný. Neobtěžuje nesmyslným propagačním materiálem, kde uvidíte vedle řezu lidským okem také porovnání dvou fotek, z nichž jedna, pocházející z konkurenčního projektoru, je nápadně fádní. Místo toho píše jednoduchá fakta. Například u nejvyššího modelu EH-TW9100W je to kontrast 320 000 : 1 a unikátní bezdrátový systém, který (světe div se) pracuje ve Full HD. V praxi to pak znamená, že máte ve vašem kině projektor pevně nainstalovaný a sladěný se zvukovým systémem, a když přijde kamarád, který vám bude chtít na svém notebooku pustit fotky nebo video z dovolené, prostě mu jen půjčíte malou krabičku s vysílačem a okamžitě vše vidíte na velkém plátně, aniž byste museli lovit ten správný kabel a pak se mořit s tím, že nevíte, co dál.

 

 

 

Dále vás také potěší možnosti geometrie obrazu. Ty jsou daleko větší než u většiny konkurentů. Takový horizontální lensshift je něco nevídaného. Konečně je možné vyhovět častému požadavku architektů, a projektor osadit i mimo osu obrazu vlevo či vpravo. Tyto funkce jsou běžné u low-end značek, kde se nehraje na tak precizní obraz, ale u hig-end modelů je nenajdete. Když k tomu přidáme, že je snadné tento stroj zabudovat do nábytku, nebo stropního podhledu, protože má ventilační prvky na čelním panelu, musí vám být jasné, že se u Epsonu nespletete. Samozřejmostí je obraz ve 3D, přičemž k projektoru dostanete zdarma jedny brýle. Jde o brýle vyrobení v celosvětovém standardu Full HD 3D Glasses Initiative, který umožňuje použít je například i s vaší 3D televizí. Mezi nejvyšší řadu projektorů Epson patří ještě dva nižší modely, které jsou ochuzeny o určité funkce, ale zážitek z dokonalé projekce je u nich je shodný. Vyberete si tedy ten pravý i tehdy, když nepotřebujete všechny výhody, které top model přináší.

 

< >
epson_4
epson_1
epson_3

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS