Hudba / Kultura

Jamiroquai: Emergency On Planet Earth

V době, kdy grunge udusil střední proud se prvotina Jamiroquai Emergency On Planet Earth jevila jako blesk z čistého nebe. Remasterovaná verze slavného debutu míří právě na hudební trh.

 

Jamiroquai: Emergency On Planet Earth
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Sony UK

Někteří se možná ušklíbnou  – vždyť frontman Jay Kay nebyl nikdy nic jiného než umakartová napodobenina Stevie Wondera. Ovšem v době, kdy byl průmyslový pop na odchodu, se Jamiroquai s prvky jazzu a world music jevil jako příjemná alternativa devadesátých let. Premiérová deska Emergency On Planet Earth skutečně nabízí spoustu nadčasových hudebních smyček, řemeslně vystavěné skladby i dokonale čistý zvuk. S tanečním skotačením Jay Kay zatím naplno nekoketoval, i když lze těžko v poklidu sedět pod přehršlí rytmických složek, z nichž si čestné uznání zaslouží baskytarista Stuart Zender.

Veselé aranže se tu mísí s psychedelickou atmosférou, fantastická kytarová či trumpetová sóla jsou zlatým hřebem alba, epické skladby s hymnickým podtextem a decentními syntezátory bez jakýchkoli refrénů jsou na tehdejší dobu zcela neznámým artiklem. Rozmanité písně mají jednoduše chytlavý nádech, přitom jsou snadno dostupné. Bezkonkurenčně nejlepší funkové album historie.

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS