Hudba / Kultura

The National: Trouble Will Find Me

Že každá stadionová kapela vychází z undergroundu? The National to potvrzují, přestože k vesmírnému úspěchu U2 zatím mají pekelně daleko.

 

The National: Trouble Will Find Me
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: 4AD Records

The National je kapela, která byla pro svůj intimní charakter a chuť experimentovat vždy dobře zapsaná u kritiků. Se šestou studiovkou ovšem přichází zlom. The National už nestačí škatulka indie kapely, která hraje pro fajnšmekry, ale pokukuje po větších pódiích. Alespoň Trouble Will Find Me tomu nasvědčuje. Hlavní tahoun Matt Berninger nás vtahuje do svého světa plného romantických vidin andělských vokálů. Baladická pompéznost dostává nové dimenze, touha po vykoupení a subjektivní zpověď podléhá burcujícím instrumentacím a barevnému nástrojovému obsazení.

Berninger svůj jemný pesimismus dává najevo skrze poutavou dramatičnost. Klasické nástroje – smyčce, klarinety, syntezátory – tu přísně šlapou notu s temným pianem a posmutnělým barytonem, jako by moderní paranoia najednou našla společnou řeč s kompromisy a vlastním sebevědomím. The National natočili desku, s níž můžou dobýt nejen soukromý svět, ale celý vesmír.

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS