Hudba / Kultura

Black Sabbath: 13

Fanoušci temného heavy rocku můžou plesat blahem. Třináctka Black Sabbath je veledílo legendy, od které už nikdo nic nečekal.

 

Black Sabbath: 13
Formát: Audio CD, Deluxe Edition
Vydáno: 2013

Další z reunionů kapely sice neproběhl tak, jak by měl – ve studiu chyběl kmenový bubeník Bill Ward – přesto na konečném výsledku není tato absence vůbec znát. Trio Iommi/Butler/Osbourne, doplněné o Brada Wilka z rapmetalových Rage Against The Machine, předvedlo pro někoho možná rutinní práci, ve srovnání s jinými hardrockovými harcovníky si ale Black Sabbath udrželi nadstandartní úroveň. Iommiho riffy jsou stále nepředvídatelné, pompézní ve svém bluesovém gruntu, Butlerova basa ďábelsky duje svoji pomalou ódu, Osbournův zpěv zní podobně jako na jeho sólových deskách, ale bez zbytečných kudrlinek okolo.

Drtivé tempo s odříkávanými texty jako by budilo ze sna slavný debut i s jeho ďábelskými akordy a tritóny, triviální harmonií a záludným cynismem. Přestože třináctka mohla vzniknout již dávno, resp. během prací na zvukově nedotaženém Reunionu, i tak udělá radost nejen starým páprdům, ale i mladším generacím, které teprve pátrají v hudebních dějinách, co je ten hard rock vůbec zač.

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS