Hudba / Kultura

Devo: Hardcore

Kultovní new wave kapela Devo přichází s okultním …best of plným demoverzí. Hardcore 1 & 2 z počátku devadesátých let ožívá v celé své surreální kráse.

 

Devo: Hardcore
Formát: Audio CD
Vydáno: 2013
Vydavatel: Superior Viaduct

Nahrávky z let 1974 – 1977 nepostrádají punkový náboj, fascinující, ovšem na tehdejší dobu jednoznačně revoluční old school beaty, pekelně syrové kytary, elektronické bicí i mučivé syntetizátory. A samotné písničky? Texty o sexuální dysfunkci, armádě prostitutek, sexu i pohlavních chorob si zkrátka uchovávají nadčasový charakter. Ranné verze hitů ocení nejeden sběratel roztodivných rarit. Jednoduché písničky si uchovávají svoji prastarou nepředvídatelnost, energicky rachotí od začátku do konce, přičemž disco synkopové rytmy nepokrytě souloží s punkovou výbušností i lacinými synth-riffy.

Robotový pop s metronomickým frázováním se satirickým podtextem a nihilistickým poselstvím, v němž se ukrývá naděje revolučních 60. let, setrvačnost 70. let i marnost 80. let, je jasnou deklarací toho, že Devo nebyli autorem jen jednoho průmyslového hitu Whip It. Znovu vydané demáče doplněné o spoustu dalších skvostů vzdávají hold všem, kteří dokáží z velkých idejí nadělat charismatické pitominy všedních dní.

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS