Audio / Hi-FI

Linn EXAKT – zdroj hudby je v reproduktorech

Na konferenci ke 40. letům od založení značky Linn jsme osobně byli svědky uvedení nového systému reprodukce zvuku, který způsobí opravdovou revoluci. Linn EXAKT.

 

Linn EXAKT umožňuje od umělce k posluchači nejkratší cestu, jakou kdy kdo na světě vytvořil. Systém tvoří pouze DS player a reproduktory. Pro takové řešení se konstruktéři rozhodli na základě zkušenosti se ztrátami signálu v přenosové cestě. Navrhli proto systém tak, aby reproduktory byly nejen aktivní, ale aby také přímo nahradily DA převodník. Kromě ztráty signálu mezi několika přístroji se jim tak podařilo vyřešit také další problém s pásmovou synchronizací. Výsledný zvuk je tak mnohem čistší, vzdušnější a muzikálnější než kdy předtím.

EXAKT přináší navíc ještě jednu novinku. Tou je možnost kalibrace na poslechovou místnost. Nejedná se o běžně používané kalibrační systémy s mikrofonem, které znáte i z nejlevnějších domácích kin. Nastavení různých velikostí místností ovlivňuje zejména basové frekvence, výsledný zvuk Linn se alteruje jen velmi jemně. Podívejte se na dvě animace, které o systému EXAKT říkají více:

 

 

Linn Exakt – How it works from Linn on Vimeo.

 

Linn Exakt – What it can do from Linn on Vimeo.

 

Zvukový rozdíl mezi klasickým Klimaxem a systémem EXAKT působil na konferenci tak mocně, že přítomní odborníci z celé Evropy jen nevěřícně kroutili hlavami a snažili se krotit emoce. EXAKT je zatím určený pouze pro řadu Klimax, dobrou zprávou pro majitele těchto reproduktorů je to, že je možné jej na nový systém EXAKT upgradovat, což se vyplatí zvláště u aktivních modelů. Doufejme, že se této skvělé technologie brzy dočkají i nižší modelové řady.

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS