Domácí kino / Hi-FI

Trend posledních let: Neviditelná domácí kina a hi-fi systémy

Věděli jste, že domácí kino nebo hifi systém může být neviditelný a přesto dokonale hrát? Ve Fullstars se takovým projektům intenzivně věnujeme a rádi bychom se o naše zkušenosti podělili i s vámi. Aby domácí kino bylo opravdu neviditelné, je nutné skrýt reproduktory, přístroje, televizor i projektor. Způsobů, jak toho dosáhnout, je celá řada. V následujících několika příspěvcích vás provedeme těmi, které se nám nejvíce osvědčily.

 

Jak nechat zmizet reproduktory?

Často používanou variantou jsou vestavěné reproduktory s viditelnou krycí mřížkou. Nejvíce se tato varianta používá u zadních reproduktorů (ty, co jsou umístěny za vašimi zády) domácích kin. Zadní kanály nemusí být nutně vždy ve stěnách. Podobný efekt při správné kalibraci dokáží i reproduktory umístěné ve stropě.

Naopak přední stereo a centrální reproduktor u obrazu je ideální umístit vedle sebe. Celková kompozice pak působí výrazně lépe, než obecně doporučené umístění vedle obrazu a pod obrazem. Zvukově je toto umístění shodné.Vestavné reproduktory s čelní viditelnou mřížkou lze osadit do jakékoliv zdi. Každé umístění však vyžaduje dokonalou přípravu, aby zeď nerezonovala, nebo naopak aby se zvuk nepřenášel do ostatních místností.

Všechny tyto detaily vždy pečlivě projektujeme a kontrolujeme jejich realizaci. Chcete vědět, jaké vestavné reproduktory nás v poslední době absolutně nadchly? Zde jsou dva tipy. Oba můžete vidět i slyšet v našem studiu, který se nachází ve Vinohradském pavilonu.

 

Sekrit IW 10: Jeden z nejlepších vestavných reproduktorů na trhu

Hraje jako pořádná sloupová bedna a přitom se vejde i do 10 centimetrové příčky.  Je opravdu unikátní a na rozdíl od ostatních vestavných reproduktorů je uchycen ve zvláštním rámu skrze silentbloky, které nepřenáší vibrace ozvučnice do konstrukcí domů. U nás jej uvidíte jako hlavní reprosoustavu pro ozvučení domácího kina.

 

 

 

 

 

 

Sweetspot:Miniaturní reproduktor, který se vejde do každého stropního podhled

Není skoro vidět (průměr mřížky je pouhých 8 cm) a přesto hraje nádherně. Jeho poměrně komplikovaná konstrukce s uzavřenou ozvučnicí zaručuje, že je zvuk reprodukovaný s výjimečně velkou dynamikou. Obvykle nikdo nevěří, že takto dokážou hrát ty dvě malá kolečka na stropě.

< >
Multiroom systém Podvinný Mlýn
Dům s banánem kompletní AV řešení
Linn Sekrit IW10
Linn Sweetspot

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS