Domácí kino / Hi-FI

Neviditelná domácí kina: 2.část

V předchozím článku o neviditelných domácích kinech jsme vám ukázali jak schovat kvalitní zvuk do zdí. Další možností je řešení, kterému říkáme “hrající zeď”. Jedná se o dokonale neviditelný reproduktor, který nebude narušovat design, čí styl vašeho bydlení. 

Obvykle tento systém doporučujeme jako doplňkový pro multiroom (pokud chcete ozvučit více místností najednou). Nehodí se však příliš pro vícekanálový zvuk domácích kin. Hraje totiž všemi směry a způsobuje řadu odrazů, které jsou v dokonale namíchaném zvuku Dolby Digital nežádoucí.

Nicméně pro ambientní poslech v kuchyních, chodbách, koupelnách, či jiných částech domu naprosto vystačí. Dokonce se ona „všesměrovost“ zvuku dá považovat za výhodu. V prostoru, kde se člověk pohybuje, totiž zvuk příjemně vyplní značnou plochu.
Reproduktory zabudované přímo v nábytku V našich návrzích nám často nábytek dobře poslouží i pro ukrytí reproduktorů. Instalace ale vyžaduje přesné rozkreslení celého nábytku a my buď vybereme sériově vyráběné, nebo ve spolupráci s českým výrobcem vysoce ceněných reproduktorů Xavian, navrhneme a necháme vyrobit zakázkové soustavy. Instalaci do nábytku s kombinací zadních reproduktorů ve stěnách, či stropech považujeme za nejefektivnější. Příklady takto využitého nábytku si můžete prohlédnout v našich projektech. Základem je subwoofer. Víte, ale kam s ním? Do koupě subwooferu se opravdu vyplatí investovat. Ač se to tak na první pohled nezdá, tvoří v celkovém zvukovém dojmu to, co vytváří tu největší emoci. Věděli jste například, že správně byste měli pro THX domácí kino použít dokonce dva? Výsledný efekt je pak opravdu dokonalý. I v malé hlasitosti vás překvapí hluboký a přirozený bas, který byste přesně očekávali v reálné skutečnosti.Subwoofer lze vestavět do zdí i do nábytku. Je u něj však velmi nutná odborná instalace, která vám zaručí správný návrh umístění a dostatečné zpevnění okolních konstrukcí. Naprostá většina instalací potřebuje buď viditelnou čelní mřížku na zdi, nebo alespoň kulatý nátrubek (otvor překrytý malou mřížkou). Jedním s příkladů takového subwooferu je také SEKRIT BR27 od Linnu. Chcete vidět jaké jsou další možnosti? Podívejte se na náš předchozí článek, ve kterém jsme se zaměřili na vestavné reproduktory.
< >
Hanspaulka
Dum-s-bananem_slide
amina speakers
SEKRIT BR27

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS