Domácí kino / Hi-FI

Neviditelná domácí kina: 3. část

Kromě skrytých reproduktorů, o kterých jsme již psali v předešlém článku, je většinou nutné dostatečně schovat další prvky domácího kina. Kam ale s plátnem a projektorem?

Pokud není k dispozici tzv. „rack“ (skříň s chlazením v samostatné technické místnosti), tak nezbývá než umístit všechny přístroje do nábytku. Takové řešení vyžaduje promyšlené odvětrání a dostatečné velikosti polic. Obvykle buď nábytek sami navrhujeme a dodáváme, nebo pracujeme jako konzultanti a dbáme na to, aby všechny podstatné technické parametry byly dodrženy v návrhu architekta interiéru.

Do nábytkových dílů umíme instalovat i reproduktory, subwoofery a další komponenty. Například výsuv na promítací plátno.

 

 

 

 

 

 

 

 

            

 

Kam s televizorem, projektorem a promítacím plátnem?

Ty tam jsou doby, kdy byl televizor „středobodem“ každé domácnosti. Doba se ale změnila a právě televizor by měl nenápadně splývat v interiéru, aby tak neupozaďoval design samotného prostoru.

Proto je důležité obrazovku „schovat“. Možností je celá řada. Například firma Future Automation vyrábí výsuvy, výklopy a výtahy pro všechny směry pohybu, které si umíte představit. Televizor tak může něco pohyblivého překrýt, nebo se sám může vysunout z nábytku, zdi, stropu.

Ve stropních podhledech obvykle není moc místa a proto je možné ze stropu vaší milovanou “placku” i vyklopit. Takové řešení se hodí zejména pro ložnice, kde je pak obrazovka v příjemném úhlu pro sledování v pololeže.

Naopak pro projektory lze použít tzv. výtahy. Nejčastěji se skrývají ve stropě, ale je možné přístroj vysunout i z konferenčního stolku atd.

Projekční plátna jsou pak již to nejsnadnější. Když není možné je nechat vyrolovat ze stropu, tak se nabízí možnost je vytáhnout z nábytku.

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS