Design / Koncept

Sono Centrum: Nejmodernější koncertní sál Brna

Brno se může pyšnit další výjimečnou budovou. Obří betonová kopule nazvaná Sono Centrum, je nejmodernější koncertní sál pro více jak 600 diváků.

Budova připomíná golfový míček vtlačený mezi dvě skleněné desky. K odhlučněné kouli je totiž připojena restaurace a hotel. I když má koncertní sál „kulatý“ tvar, disponuje výbornou akustikou. Klub je sice určen spíše pro elektronicky snímanou hudbu, zájem také ale projevila Filharmonie Brno. Vystoupil zde již například Orchestr Duke Ellingtona či Goldfish. Chystá se produkce Manfred Mann‘s Earth Bandu a do budoucna mnoho dalších.

Sono Centrum má působit především klubovou atmosférou, kde lidé zůstávají celý večer. Dramaturgie sází na pozvání českých i zahraničních méně známých kapel a tím chce zachovat pestrost celého konceptu. Nečekejme tedy specifický bluesový či rockový klub.

A proč investor Jiří Štopl, který je zároveň spolumajitelem Sono Records, pro svůj projekt zvolil zrovna kouli? „Kouli a dvě polokoule si zapamatuje každý. Lidé, co jezdí a chodí kolem, neustále otáčejí hlavy. Mohl tady stát hranol, všechno by bylo méně pracné a levnější, ale pak bychom byli jen jedni z mnoha v řadě. Trochu jsem vsadil na to, že barák bude výjimečný.“ A to se mu, myslíme, povedlo.

< >
druha kapela na stage v rámci tiskove konference - NIL (foto Zuzana Pálešová)
hotelovy pokoj (foto Zuzana Pálešová)
Sono plašt5
sono sál2
sono sál003

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS