Design / Produkt

Digital Habits: Elegantní, inovativní, italské


Studio Habits vzniklo před deseti lety a od té doby přišlo s řadou pozoruhodných novinek. Před rokem se však zrodil Digital Habits, který nasadil pomyslnou laťku ještě výše. 

Jak sami zakladatelé Innocenzo Rifino a Diego Rossi tvrdí: „Kolekce Digital Habits se skládá z pěti interaktivních produktů, které spolupracují na mnoha úrovních s lidským vnímáním a vytváří základní vztah mezi akcí a výsledkem, mezi chováním a nastavením.“ 

Prvním z produktů je DRAGON. Lampa z několika menších trojúhelníkových částí, které se na sebe mohou libovolně nasadit a tím vytvořit jedinečnou kompozici. Každý z těchto kusů je řízen aplikací přes tablet či iPhone a tím umožňuje spuštění jen požadované části osvětlení v různých barevných kombinacích. DRAGON byl poprvé představen na Salone del Mobile 2014 a byl ceněn hlavně díky své variabilitě. Trojúhelníky jsou totiž navržené tak, že se dají spojovat donekonečna.

CROMATICA je hybridní digitální stolní lampa a reproduktor v jednom. Ovládaná je pomocí gest nebo aplikace v iPadu, telefonu, atd. Vytváří tak interakci mezi světlem, zvukem a pohybem. Uvnitř CROMATICY je systém, který umožňuje míchání světel a zvukových efektů.

Dalším výrobkem, představeným na Salone del Mobile 2014 je OPEN MIRROR, navržen pro použití zejména v koupelně. Jak je již zřejmé z názvu, jedná se o zrcadlo, které je však obohaceno poslechem hudby. Projekt je založen na gestech, které lehkým pohybem pod oválem ovládáte. Skrytým tajemstvím zrcadla jsou senzory, které rozpoznají gesta rukou a software je pak interpretuje a převádí do funkcí.

P.A.C.O. je digitální reproduktor vyroben z betonu a jedlového dřeva. Tělo reproduktoru zvyšuje hloubku basů a harmonické dřevo dává průchodnost výškám. Hudba může být řízena přes bluetooth či pomocí gest. V roce 2014 byl oceněn cenou RedDot.

Posledním produktem italské společnosti je OSOUND. Jedná se o nástěnný audio systém ve tvaru slunce, který přehrává hudbu z libovolného zařízení pomocí bluetooth připojení. Ovládán je samozřejmě také gesty.

Všechny produkty Digital Habits jsou samozřejmě dostupné v několika barevných provedeních.

Digital Habits je inovativní platformou, kde designéři sdílejí projekty se spotřebiteli. K těm se tak zdarma dostanou nákresy elektrických obvodů, softwaru pro ovládání senzorů, návod k použití atd. Pod každým produktem tedy najdete DIY položku. Videa a více informací naleznete na DigitalHabits.

< >
dragon
dragonmount
dragon (1
crom
cromatica_speaker
Cromatica_20140530200318_05
open-mirror-1
open
pacos
timthumb
pacosense
osoundcolors
osound

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS