Hudba / Kultura

José James: While You Were Sleeping

Newyorský zpěvák a skladatel José James poslední dobou rozhodně nespí – a po roce od povedeného alba No Beginning No End se nyní vrací s další muzikantsky vypilovanou deskou While You Were Sleeping.

Soulový baryton Josého Jamese se poprvé dostal na výsluní pozornosti publika i kritiky, když jej v roce 2006 upsal známý britský DJ a propagátor nové a neotřelé hudby Gilles Peterson na svůj label Brownswood Recordings. V podobě několika singlů a debutového alba The Dreamer zde začal probublávat Jamesův originální mix hip hopu, jazzu, funku i soulu. Není divu, že díky svým eklektickým chutím našel spřízněné hudební duše a mentory třeba v jedné ze zásadních postav abstraktního hip hopu Flying Lotusovi nebo brilantním jazzovém pianistovi Robertu Glasperovi.

Nejnovější album While You Were Sleeping už vydává José James na jiném labelu a obejde se tak bez podpory všech výše zmíněných osob – jinými slovy, vše nyní nese na bedrech sám, jen s doprovodnou kapelou pomáhající mu zhmotnit jeho hudební vize. „Jazzový zpěvák pro hiphopovou generaci“, jak bývá označován publicisty, na nové desce dokonal přerod ve vyzrálého a sebejistého popového umělce, který se nebojí syrových grungeových rytmů, freejazzových úletů ani dalších odvážných odchylek v klasické soulové harmonii.  

 

 

< >
jose james
jose james singing

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS